• DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBÛN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • ARGYF

    2017
  • Wikseljend sukses Fryske dambern yn Yt
  • Jorrit Renema kampioen skoaldamjen Hom
  • Dammers aktyf yn de simmer!
  • Simmerdamjen is los!
  • Jelle wint Fryslânkup
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie ûnferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai út ein mei toernoai
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar ûngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bûnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • Rûzige senioaredammerij yn Blauhús

     

     

     

    Sechstsjin âldere dammers wiene op 24 novimber nei Blauhús tein foar de twadde senioarepartij fan dit jier. It waar wie rûzich, wyn en rein giselen tsjin 'e ruten. Dat wie ek te fernimmen op 'e buorden, dêr't de houtsjes soms mei fjouwer of mear tagelyk fan ôf fleagen. Mar de gesellichheid wie der net minder om, en de dammers waarden yn it Teatskehûs wer let en set mei kofje of tee en koeke.

     

    De start wie om healwei twaen, en om fiif oere koe organisator Piet Sikma de neifolgjende einstannen notearje:

    Groep 1 : Sjoerd Jan Bakker 2,5 punten; Sjoerd Couperus 2; Kees Tijssen1,5; Cor Kooistra 0.

    Groep 2: Gerrit Schilstra 2,5; Bauke Dijkstra 1,5; Sjouke Schilstra 1; Klaas Wiersma 1.

    Groep 3: Piet Sikma 3; Rients Wijnia 2; Beke Haanstra 1; Minne Posthuma 0.

    Groep 4: Sietse Sieswerda 2; Siebren de Jong 1,5; Jan Nauta 1,5; Gertjan van Kamp 0.

     

     



    << Werom


    Sponsors:

    • Wiersma Wommels
    • Repko Sneek
    • Attema Heeg
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Narwal
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Leanbedriuw Okkema
    • Lip en partners
    • D. Kuipers
    • Noflik
    • Walinga
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Rabobank
    Dizze webside is mei mooglik makke troch