• DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBÛN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • ARGYF

    2017
  • Fol ferwachting kloppet myn hert
  • Lotting twadde ronde Fryslankup
  • Reportage schooltoernooi Frysk in Hea!
  • Skearnegoutum winner fan drokbesette m
  • dammerij yn Lollum no freed om fleispr
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie ûnferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai út ein mei toernoai
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar ûngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bûnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • Damdei yn Hartwert

    Op de earste sneon fan it nije jier wurd der yn It Terphûs yn Hartwert damt. Sa ek ôfrûne sneonGoed 10:00 oere giene de dammers los en it wie omtrinthealwei achten jûns doe’t de lêste partij tusken Folkert Groenveld en Tjalling Goedemoed yn remise einigeDer waarden dizze dei 39 partijen spile; 6 partijen waarden remise; by trije dêrfan wie Hein de Vries út Ljouwert belutsenhy wie dizze dei net te ferslaan, maar wist ek gjin partij te winnen, al hie dat wol kinnen sa die bliken by it analysearjennei ôfrin fan de ferskate partijen. De dammers yn de 2e/3e klasse wiene healwei de middei al út, mar sy woene noch (lang) net nei hûsdat dizze mannen hawwe doe noch ferskate partijen om ‘e nocht spileIt iten en drinken waard dizze dei fersoarge troch Jantsje en Simone Abma. De prizenbesteande út skjinmakguod foar itlichemgiene de nei de folgjende dammers:

     

    Ereklasse, groep 1: 1. Jelle Wiersma, Wommels2,52.Hein de Vries, Ljouwert 1,5 

    Ereklasse, groep 2: 1. Foeke TiemensmaFrentsjer 3, 2.Teake Kooistra, Hartwert 2

    Ereklasse, groep 3: 1. Tjerk Wijbenga, Arum 22. Bauke Dijkstra, De Tynje 1

    Haadklasse, groep 1: 1.Gerrit Schilstra, Boalsert 3, 2. Sjouke de Boer, Eksmoarre 1 (nei beslissingspartij mei LiuweWestra en Klaas Abma)

    Haadklasse, groep 2: 1.Sjoerd T. Kooistra, Boalsert 2,5, 2. Sjouke Schilstra, Lollum 2

    1e klasse: 1. Klaas v/d Goot, De Gaastmar 22. Siebren Dijk, Jorwert 2

    2e klasse: 1Jan Nauta, Bitgummole 3, 2. Douwe Namminga, Winsum 2

     

    Der wiene dus trije dammers dy’t alle partijen wûnen: Foeke Tiemensma, Gerrit Schilstra en Jan Nauta. Opmerklik: Gerrit Schilstra wûn yn 2015 ek trije partijen yn Hartwert!



    << Werom


    Sponsors:

    • Repko Sneek
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Rabobank
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Wiersma Wommels
    • Narwal
    • Lip en partners
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Noflik
    • Attema Heeg
    • Leanbedriuw Okkema
    • D. Kuipers
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Walinga
    Dizze webside is mei mooglik makke troch