• DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBŰN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • ARGYF

    2017
  • Wikseljend sukses Fryske dambern yn Yt
  • Jorrit Renema kampioen skoaldamjen Hom
  • Dammers aktyf yn de simmer!
  • Simmerdamjen is los!
  • Jelle wint Fryslânkup
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie Ă»nferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai Ăşt ein mei toernoai
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar űngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bűnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • Willem Hoekstra ferrassende kampioen

    It 15-e kampioenskip Frysk damjen fan Sânfurd gieferrassend nei Aldegeaster Willem Hoekstra. Hy liet eardere winners as Jelle Wiersma, Henk Haanstra en Folkert Groenveld efter himYn de lêste fan seis omlopen wie in oerwinning op Blauhúster Bernard Kroon genôch foar fiif punten en de ein oerwinning. Al wie itkantsje board. Henk Haanstra wûn noch fan Jelle Wiersma en sa kamen sy alle trije op fiif punten. Mar de computer rekkene foar dat Hoekstra it bêste mei de wjerstânspunten stieLykas wenst wie it wer in geselligeboel op Sânfurd mei in bakfol oan fleisprizenHealweide jûn waard lotte foar de Fryslân KupFoar de twaddekear stiet dit Blauhúster ynysjatyf op it programma.

     

    De wichtichste útslaggen mei de trije heechsten per klasse en tusken heakjes de stân op de einlist.

    Eareklasse 1.Willem Hoekstra, Aldegea-SWF 5pt.(1); 2.Jelle Wiersma, Wommels 5pt(2).; 3.Henk Haanstra, Aldegea-SWF 5pt.(3);

    Haadklasse A 1.Bernard Kroon, Blauhús 4pt.(5); 2.Folkert Attema, Ysbrechtum 4pt.(6); 3.Dicky v.d.MeerTerherne 4pt.(7);

    Earste Klasse 1.Marcel Altena, Blauhús 3pt.(12); 2.Beke Haanstra, Aldega-SWF 3pt.(13); 3.Johannes Hoekstra, Aldegea-SWF 2,5pt.(17);

    Twadde Klasse 1.Minne Posthuma, Aldegea-SWF 3pt.(15); 2.Sjouke Attema, De Gaastmar 2,5pt.(16); 3.Durk Rijpma, Aldegea-SWF 2pt.(19);

    Tredde Klasse 1.Gertjan van Kamp, Jorwert 1,5pt.(22); 2.Meindert Ykema, Sânfurd 0pt.(24)

     

    (Tekst: F. Groenveld)



    << Werom


    Sponsors:

    • Noflik
    • Walinga
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Narwal
    • Attema Heeg
    • Lip en partners
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Repko Sneek
    • D. Kuipers
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Rabobank
    • Wiersma Wommels
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Leanbedriuw Okkema
    Dizze webside is mei mooglik makke troch