Friesdammen.nl
  • DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Live
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBÛN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • Live

    ARGYF

    2018
  • Marten Walinga 1e Wereldkampioen Fries
  • Alexander Georgiev scoort drie keer op
  • WK Fries Dammen krijgt vorm
  • Eerste Wereldkampioenschap Fries Damme
  • Toernooiboek Open NK Fries dammen 2018
    >> meer

    2017
  • Sneon 6 jannewaris 2018 damjen yn Hart
  • Lotting tredde ronde Fryslânkup
  • Twadde ronde Fryslânkup
  • Hartwert in maatsje te grut foar de St
  • Foeke Tiemensma wint Stryk-ta yn Skear
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie ûnferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai út ein mei toernoa
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar ûngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bûnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • Verslag van het seniorendammen op 25 oktober 2016.

    Op deze stralende, zonovergoten herfstdag kwamen 15 personen naar Blauwhuis om hun geliefde Friese damsport te beoefenen. Het was de eerste van vier middagen en dus moest er bijgepraat worden in een gezellige sfeer. Na de eerste en tweede ronde was er weer koffie en cake. De start was om half twee en er werd in drie groepen gespeeld. 

     

    De uitslagen waren als volgt:

    Groep 1: Kees Tijssen 2½ punten; Sjoerd Couperus 2; Bauke Dijkstra1½; Sjoerd Jan Bakker 0.

    Groep 2: Gerrit SchilstrapuntenBeke Haanstra 2; Piet Sikma 2; Jan Bouma 1; Sjouke Schilstra ½; Bauke de Boer ½.

    Groep 3: Klaas vd Goot 3 punten; Jan Nauta 2½; Sietse Sieswerda 1½; Minne Posthuma 1; Hennie de Haan 1.

     

    Om kwart voor vijf waren alle wedstrijden gespeeld.

     

    (Tekst: Piet Sikma)



    << Werom


    Sponsors:

    • Rabobank
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Walinga
    • Leanbedriuw Okkema
    • Wiersma Wommels
    • Lip en partners
    • Attema Heeg
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Narwal
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Repko Sneek
    • Noflik
    • D. Kuipers
    Dizze webside is mei mooglik makke troch