• DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBÛN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • ARGYF

    2017
  • Jelle Wiersma kampioen fan FryslĂąn.
  • Jelle Wiersma Frysk damkampioen
  • Gau efkes strike en dan op in draaf ne
  • Jelle Wiersma nimt foarsprong yn damba
  • Foeke Tiemensma fluchdamkampioen
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie Ă»nferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai Ășt ein mei toernoai
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar ûngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bûnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • Útslaggen fan de Fryslankup

    De útslaggen fan de Fryslankup.

     

     

    Speler Thuis

    Speler Uit

    Uitslag

    Henk Haanstra

    Tjerk Wijbinga

    x - x

    Piet Sikma

    Folkert Groenveld

    0 - 1

    Hein de Vries 

    Siebren Dyk

    1 - 0

    Johannes Hoekstra 

    Bauke Dijkstra

    0 - 1

    Herman T. van Scheltinga

    Fedde Wiersma

    0 - 1

    Liuwe Westra 

    Eppie Bootsma

    x - x

    Bernard Kroon 

    Rein Jan Walinga

    1 - 0

    Bauke Bos 

    Teake Kooistra

    0 - 1

    Klaas Wiersma 

    Sietse de Jong

    1 - 0

    Cor Kooistra

    Willem Hoekstra

    1 - 0

    Dicky van der Meer 

    Michiel Zeinstra

    0 - 1

    Gert Jan Kamp 

    Ygram Wijbenga

    1 - 0

    Leo Altena

    Jelle Wiersma 

    0 - 1

    Willem Schaap 

    Manfred de Wolff

    1 - 0

    Siebe Walinga

    Marcel Altena

    1 - 0

    Pieter Hoogterp 

    Jappie de Jong 

    1 - 0

     

     

     

    Fannewike wurde de leste twa patijen ferspile yn de earsteronde.

    De lotting fan de twadde ronde is freed 25 novimber yn de pauze 

    Fan it minyklupkampioenskip te Jorwerd.

    Sjoch ek foar fjirder niis op de site fan de Skyfkes ut Blauhús .

     



    << Werom


    Sponsors:

    • D. Kuipers
    • Rabobank
    • Noflik
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Wiersma Wommels
    • Walinga
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Attema Heeg
    • Lip en partners
    • Leanbedriuw Okkema
    • Narwal
    • Repko Sneek
    Dizze webside is mei mooglik makke troch