• DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBŰN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • ARGYF

    2017
  • Wikseljend sukses Fryske dambern yn Yt
  • Jorrit Renema kampioen skoaldamjen Hom
  • Dammers aktyf yn de simmer!
  • Simmerdamjen is los!
  • Jelle wint Fryslânkup
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie Ă»nferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai Ăşt ein mei toernoai
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar űngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bűnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • Damwedstriid te Lollum op 2 desimber 2016

    De wedstriid op freed 2 desimber yn Lollum wiene 14 dammers op ta setten kaam. Der waard spile yn trije klassen, en dêrby waard de haadklasse opspjalt yn twa subdivyzjes. Winliken hie dêom de twadde priis noch in beslissingswedstriid wêze moatten tusken Bouke Dykstra en Liuwe Westra. De wedstriidlieding hie yn it foar oankundige dat soks dan barre moast yn de damfariant fan it Maleisysk damjen. Mooglik hat dat Dykstra wat oangriist, want doet de kniper op skine kaam, bliek de Tynster al útnaaid.

     

    Lykas wenst by de Lollumers koene de winners har oerjaan oan fleislike lusten. De earste prizen bestiene út poerbêste rolladen, en foar de twadde prizen sieten der tige smaaklike drûge woarsten yn it plestik.

     

    Eareklasse

    Jelle Wiersma – Foeke Tiemensma  0-1, Marten Walinga – Folkert Groenveld 1-0; Foeke Tiemensma – Marten Walinga 1-0, Folkert Groenveld – Jelle Wiersma 0-1; Jelle Wiersma – Marten Walinga 1-0, Foeke Tiemensma – Folkert Groenveld 1-0.

    Einstân: 1: Foeke Tiemensma 3 pt; 2: Jelle Wiersma 2; 3: Marten Walinga 1; 4. Folkert Groenveld 0.

     

    Haadklasse groep I + II

    Gerrit Schilstra – Bouke Dijkstra 0-1, Hylke Algra – Sjouke Schilstra 0-1, Liuwe Westra – Sjoerd Couperus 0-1; Bouke Dijkstra – Liuwe Westra 0-1, Sjoerd Couperus – Hylke Algra 1-0, Sjouke Schilstra – Gerrit Schilstra ½-½; Gerrit Schilstra – Liuwe Westra 1-0, Sjouke Schilstra – Sjoerd Couperus 0-1, Bouke Dijkstra – Hylke Algra 1-0.

     Einstân groep I: 1: Gerrit Schilstra 1½; 2/3: Bouke Dijkstra 1; 2/3: Liuwe Westra 1.

    Einstân groep II1: Sjoerd Couperus 3; 2: Sjouke Schilstra 1½; 3: Hylke Algra 1.

     

    1e Klasse

    Piet Sikma – Gert Jan van Kamp 1-0, Siebren Dyk – Klaas Koopmans 1-0; Gert Jan van Kamp – Siebren Dyk  0-1, Klaas Koopmans  - Piet Sikma  0-1; Piet Sikma – Siebren Dyk 1-0, Gert Jan van Kamp – Klaas Koopmans 1-0.

    Einstân: 1: Piet Sikma 3; 2: Siebren Dyk 2; 3: Gert Jan van der Kamp 1; 4: Klaas Koopmans 0.



    << Werom


    Sponsors:

    • Rabobank
    • Attema Heeg
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Repko Sneek
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Zeinstra Blauwhuis
    • D. Kuipers
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Lip en partners
    • Noflik
    • Walinga
    • Wiersma Wommels
    • Narwal
    • Leanbedriuw Okkema
    Dizze webside is mei mooglik makke troch