Friesdammen.nl
  • DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Live
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBÛN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • Live

    ARGYF

    2018
  • Toernooiboek Open NK Fries dammen 2018
  • útslach persoanlike kampioenskippen j
  • Uitslagen NK dammen
  • NK dammen 12 april
  • NK dammen 12 april (fr)
    >> meer

    2017
  • Sneon 6 jannewaris 2018 damjen yn Hart
  • Lotting tredde ronde Fryslânkup
  • Twadde ronde Fryslânkup
  • Hartwert in maatsje te grut foar de St
  • Foeke Tiemensma wint Stryk-ta yn Skear
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie ûnferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai út ein mei toernoa
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar ûngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bûnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • Strijd en oranjekoek op derde seniorenmiddag

     

     

    door Piet Sikma

     

    De derde seniorendammiddag van het seizoen 2016-2017werd gehouden op dinsdag 30 januari. Maar liefst 18 dammers maakten de gang naar het Blauwhuister Teatskehûs. Er werd in vier groepen gespeeld. De start was om half tweeEr werd hard gestreden om de punten, wat tot uiting kwam in het feit dat praktisch iedereen de volle dertig minuten denktijd wel nodig had.

     

    Maar daarnaast was het gezelligheid troef. Tussen de eerste en tweede ronde trakteerde Jan Nauta de deelnemers bij de koffie of thee op oranjekoek. Na zijn ernstige ziekte is Jan weer helemaal de oude. Jan bedankte iedereen voor de kaarten die hij mocht ontvangen.

     

    De uitslagen waren als volgt:

    Groep 1: Kees Tijssen 2 punten; Jan Douma 2; Sjoerd Jan Bakker 2; Sjoerd Couperus 0.    

    Groep 2: Piet Sikma 2; Sjouke Schilstra 1½; Gerrit Schilstra1½; Klaas Wiersma 1.    

    Groep 3A: Rients Wijnia 2; Bauke de Boer ; Klaas vd Goot 1.

    Groep 3B: Lieuwe Eringa 3; Beke Haanstra 1; Minne Posthumus ½.  

    Groep 4: Henny de Haan 3Jan Nauta 2; Sietse Sieswerda 1; Siebren de Jong 0.

     

    Om kwart voor vijf waren alle wedstrijden gespeeld.



    << Werom


    Sponsors:

    • Repko Sneek
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Wiersma Wommels
    • Narwal
    • Attema Heeg
    • Lip en partners
    • Makelaardij Jan de Lange
    • D. Kuipers
    • Leanbedriuw Okkema
    • Noflik
    • Rabobank
    • Walinga
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    Dizze webside is mei mooglik makke troch