Friesdammen.nl
  • DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Live
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBÛN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • Live

    ARGYF

    2018
  • Uitslagen NK dammen
  • NK dammen 12 april
  • NK dammen 12 april (fr)
  • start zomer dammen in Hartwerd
  • NK dammen 11 april
    >> meer

    2017
  • Sneon 6 jannewaris 2018 damjen yn Hart
  • Lotting tredde ronde Fryslânkup
  • Twadde ronde Fryslânkup
  • Hartwert in maatsje te grut foar de St
  • Foeke Tiemensma wint Stryk-ta yn Skear
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie ûnferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai út ein mei toernoa
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar ûngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bûnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • Utslaggen en einstannen Fryslan Open 2018

    Dit jier waard foar de tsiende kear yn Frentsjer it "Fryslan Open" ferspile. Understeand de útslaggen en einstannen fan dit tige slagge toernoai.

     

    Utslaggen en einstan kwalifikaasje Grutmastertoernoai:

    1 Tiemensma (6,5 pt.)

    2-3 J. Wiersma, Kooistra (6 pt.)

    4-5 F. Wiersma – Wybenga (5,5 pt.)

    6-12 Groenveld, Walinga, Couperus, De Vries, Van der Meer (5 pt.), Jansen, Georgiev (5 pt.)

    13 Schilstra (4,5 pt.)

    14-19 Tyssen, Dykstra (4 pt.), Ivanchuk, Ndjofang, Ndiaye, Braye (4 pt.)

    20-22  Algra, Sikma (3,5 pt.), Domchev (3,5 pt.)

    23-26 Shvartsman, Shapiro, Krista, Duskova (3 pt.)

    27-30  Tulleken, Mecca, Savane, Riupassa (2,5 pt.) 

    31  Casaril (2 pt.)

    32  Sekongo (0,5 pt)

     

    Barraazje Fryske dammers

    Wybenga – F. Wiersma  :  1-0

     

    Barraazjes yntenasjonaal

    Braye – Ndjofang  :  0-1

    Ndiaye – Ivanchuk  :  0-1

    Ivanchuk – Braye  :  0-1

    Ndjofang – Ndiaye  :  1-0

    Braye – Ndiaye  :  0-1

    Ivanchuk – Ndjofang  :  1-0

    Ndjofang, Ivanchuk: 2 pt.

    Braye, Ndiaye : 1 pt.

     

    Twadde barraazje (om wk-plak) Ndiaye – Braye  :  0-1

     

    Dielnimmers Grutmastertoernoai Fryslan:  Tiemensma, J. Wiersma, Kooistra, Wybena

    Dielnimmers Grutmastertoernoai ynternasjonaal: Jansen (not playing), Georgiev, Ivanchuk, Ndjofang, Ndiaye (not playing), Braye

    Kwalifisearre foar it wk Fryske groep: Tiemensma, Kooistra, Wybenga, F. Wiersma (J. Wiersma en F. Groenveld already qualified)

    Kwalifisearre foar it wk ynternasjonale groep: Jansen, Ivanchuk, Ndjofang, Braye (Georgiev already qualified)

     

    Utslach Grutmastertoernoai Fryske dammers:

    Tiemensma - Wybenga  :  1-0

    Wiersma - Kooistra  :  0-1

    Kooistra - Tiemensma  :  kamp

    Wybenga - Wiersma  :  1-0

    Tiemensma - Wiersma  :  0-1

    Kooistra - Wybenga  :  1-0

     

    1e        Kooistra (2,5 pt.)

    2e        Tiemensma (1,5 pt.)

    3-4e     Wiersma, Wybenga (1 pt.)

     

    Teake Kooistra (L) toernoaiwinner tsjin Tsjerk Wybenga 3 maart 2011

     

    Utslach Grutmastertoernoai ynternasjonale dammers:

    Georgiev - Braye  :  1-0

    Ivanchuk - Ndjofang  :  1-0

    Ndjofang - Georgiev  :  0-1

    Braye - Ivanchuk  :  0-1

    Georgiev - Ivanchuk  :  1-0

    Ndjofang  -  Braye  : 1-0

     

    1e        Georgiev (3 pt.)

    2e        Ivanchuk ( 2 pt.)

    3e        Ndjofang (1 pt.)

    4e        Braye (0 pt.)

     

    Utslach kwalifikaasje FRYSK:

    1-4 Walinga, Shvartsman, Van Dijk, Casaril (6)

    5 Groenveld (5,5)

    6-9 Van der Meer (5+2), Duskova (5+1), Mecca (5+0), Davide Gemma

    10-12 Marcel Nijman, Hein de Vries, Wiebren Ykema (4,5)

    13-18  Elia Cantatore, Douwe Namminga, Davide Tamborin, Herre-Klaas Ykema, Marije Frakena, Daniel Pozza (4)

    19-20 Alessio Lucia, Klaas van der Goot (3,5)

    21-23 Andrea Peirano, Herve Laurent, Losseni Savane (3)

    24 Shapiro (2,5)

    25-26 Sekongo, Jurre Jorritsma (2)

    27 Lorenzo Schifino (1,5)

    28 Jurjen Frankena (1)

     

    Kwalifisearre foar wk:  Walinga, Shvartsman, Van Dijk, Casaril, Groenveld, Van der Meer, Gemma already qualified

     

    Barraazje FRYSK mei Fryske dammer Dicky van der Meer (L)

     

    Einstan Wraldkampioenskip Frysk:

    1.      (6,5 pts.) Foeke Tiemensma

    2.      (6 pts.) Jelle Wiersma

    3.      (4,5 pts.) Marten Walinga

    4.      (4 pts.) Vasyl Ivanchuk

    5.      (4 pts.) Tsjerk Wijbenga

    6.      (4 pts.) Alexander Georgiev

    7.      (3,5 pts) Folkert Groenveld

    8.      (3,5 pts) Taeke Kooistra

    9.      (3,5 pts.) Vaclav Krista

    10.   (3,5 pts.) Jean Marc Ndjofang

    11.   (3 pts.) Dicky van der Meer

    12.   (3 pts.) Alexander Shvartsman

    13.   (3 pts.) Renaud Braye

    14.   (2 pts.) Patrick Casaril

    15.   (1 pt.) Hans van Dijk

    16.   (1 pt.) Davide Gemma

     

    Foar mear ynformaasje oer it Fryslan Open sjoch op: http://frisiandraughts.com/fo-2018.html

     

    (Tekst en foto Liuwe Westra) 



    << Werom


    Sponsors:

    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Walinga
    • Lip en partners
    • Narwal
    • Repko Sneek
    • Attema Heeg
    • Wiersma Wommels
    • D. Kuipers
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Rabobank
    • Noflik
    • Leanbedriuw Okkema
    Dizze webside is mei mooglik makke troch