Friesdammen.nl
  • DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Live
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBÛN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • Live

    ARGYF

    2018
  • Marten Walinga 1e Wereldkampioen Fries
  • Alexander Georgiev scoort drie keer op
  • WK Fries Dammen krijgt vorm
  • Eerste Wereldkampioenschap Fries Damme
  • Toernooiboek Open NK Fries dammen 2018
    >> meer

    2017
  • Sneon 6 jannewaris 2018 damjen yn Hart
  • Lotting tredde ronde Fryslânkup
  • Twadde ronde Fryslânkup
  • Hartwert in maatsje te grut foar de St
  • Foeke Tiemensma wint Stryk-ta yn Skear
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie ûnferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai út ein mei toernoa
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar ûngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bûnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • útslach persoanlike kampioenskippen jeugd 2018

     

     

    dielnimmers:

     

    Feike Wiegersma, De Gaastmar

    Marije Frankena, Blauhús

    Nynke Brouwer, Blauhús

    Wiebren Ykema, De Gaastmar

    Herre-Klaas Ykema, De Gaastmar

    Willem Kroon, Blauhús

    Jurgen Popma, Blauhús

     

    Foaromlopen:

     

    1e omloop

     

    Marije - Jurgen1-0

    Nynke - Willem1-0

    Wiebren - Herre-Klaas0-1

     

    2e omloop

     

    Willem - Wiebren0-1

    Jurgen - Nynke0-1

    Feike - Marije0-1

     

    3e omloop

     

    Nynke - Feikekamp

    Wiebren - Jurgen1-0

    Herre-Klaas - Willem1-0

     

    4e omloop

     

    Jurgen - Herre-Klaas0-1

    Feike - Wiebren0-1

    Marije - Nynke 1-0

     

    5e omloop

     

    Wiebren - Marije0-1

    Herre-Klaas - Feike1-0

    Willem - Jurgen1-0

     

    6e omloop

     

    Feike - Willem0-1

    Marije - Herre-Klaas0-1

    Nynke - Wiebrenkamp

     

    7e omloop

     

    Herre-Klaas - Nynke0-1

    Willem - Marije0-1

    Jurgen - Feike1-0

     

     

    Feike 2½ punt

    Marije 5 punten

    Nynke 2 punten

    Wiebren 3½ punt

    Herre-Klaas 6 punten

    Willem Kroon1 punt

    Jurgen Popma1 punt

     

    Dêrmei giene Herre-Klaas, Marije, Wiebren en Feike troch nei de finale. Spitich foar Willem en Jurgen, mar dy binne ek nij yn e jeugdklasse.

     

    Finale

     

    Herre-Klaas - Marije1-0

    Feike - Wiebren0-1

     

    Marije - Feike1-0

    Wiebren - Herre-Klaas0-1

     

    Herre-Klaas - Feike1-0

    Marije - Wiebren - 1-0

     

    kampioen: Herre-Klaas Ykema, 3 punten

    preemje: Marije Frankena, 2 punten

    3e plak: Wiebren Ykema, 1 punt

    4e plak: Feike Wiegersma, 0 punten

     

    Hiel bysûnder is it, dat Herre-Klaas al syn spullen wûn hat, yn e foaromlopen likegoed as yn e finale! En de prestaasje fan syn jongere broer, dyt foar it earst yn e jeugdklasse meispile, is ek perfoarst de muoite wurdich.

     

     

    útslach persoanlike kampioenskippen pupillen 2018

     

    dielnimmers:

     

    1Eelco deWolff, Blauhús

    2Harmen Jacob Postma, Waaksens

    3Hidde Rypkema, Blauhús

    4Liuwe Meint Postma, Waaksens

    5Tessa Homminga, Blauhús

    6Willem K. Kroon, Blauhús

    7Steven Schilstra, Blauhús

    8Ditmer Oppedyk, Blauhús

    9Wytse Zeinstra, Blauhús

     

    1e omloop

     

    Harmen Jacob - Wytse1-0

    Hidde - Ditmer0-1

    Liuwe Meint - Steven1-0

    Tessa - Willem0-1

     

    2e omloop

     

    Steven - Tessa1-0

    Ditmer - Liuwe Meint0-1

    Wytse - Hidde0-1

    Eelco - Harmen Jacob0-1

     

    3e omloop

     

    Hidde - Eelco1-0

    Liuwe Meint - Wytse1-0

    Tessa - Ditmer0-1

    Willem - Steven1-0

     

    4e omloop

     

    Ditmer - Willem0-1

    Wytse - Tessa1-0

    Eelco - Liuwe Meint0-1

    Harmen Jacob - Hidde1-0

     

    5e omloop

     

    Liuwe Meint - Harmen Jacob1-0

    Tessa - Eelco0-1

    Willem - Wytse1-0

    Steven - Ditmer0-1

     

    6e omloop

     

    Wytse - Steven0-1

    Eelco - Willem1-0

    Harmen Jacob - Tessa1-0

    Hidde - Liuwe Meint0-1

     

    7e omloop

     

    Tessa - Hidde0-1

    Willem - Harmen Jacob0-1

    Steven - Eelco1-0

    Ditmer - Wytse0-1

     

    8e omloop

     

    Eelco - Ditmer1-0

    Harmen Jacob - Steven1-0

    Hidde - Willem0-1

    Liuwe Meint - Tessa1-0

     

    9e omloop

     

    Willem - Liuwe Meint1-0

    Steven - Hidde0-1

    Ditmer - Harmen Jacob0-1

    Wytse - Eelco0-1

     

    Ditmer: 5 punten

    Harmen Jacob: 6 punten

    Hidde: 4 punten

    Liuwe Meint: 7 punten

    Tessa: 0 punten

    Willem: 6 punten

    Steven: 3 punten

    Eelco: 4 punten

    Wytse: 1 punt

     

    Sadwaande giene troch nei de finale: Harmen Jacob, Ditmer, Willem en Liuwe Meint. Utslaggen fan e finale:

     

    Harmen-Jacob - Ditmer: 0-1

    Willem - Liuwe Meint: 1-0

     

    Ditmer - Willem: 0-1

    Liuwe Meint - Harmen - Jacob: 1-0

     

    Harmen Jacob - Willem: 1-0

    Ditmer - Liuwe Meint: 0-1

     

    Dat betsjutte dat Liuwe Meint en Willem beide 2 punten hiene, en Ditmer en Harmen Jacob beide 1. Fanwegen it ûnderlinge risseltaat wie Ditmer tredde en Harmen Jacob fjirde. Mar it kampioenskip moat fansels om damd wurde! Alsa kaam der noch ien barraazje:

     

    Liuwe Meint - Willem: 1-0.

     

    Einútslach:

     

    kampioen: Liuwe Meint

    preemje: Willem

    tredde: Ditmer

    fjirde: Harmen Jacob

     

    Moaie spullen, en net ien fan e 43 wedstriden kamp!

     

     

    útslach persoanlike kampioenskippen begjinners 2018

     

    dielnimmers:

     

    1Neeltsje Ykema, De Gaastmar

    2Jens Altena, Blauhús

    3Seppe van Solkema, Blauhús

    4Jimte Oppedyk, Blauhús

    5Harmen Hoekstra, Blauhús

    6Jorrit Frankena, Blauhús

    7Johan Gaastra, Kûbaard

    8Marcus Kroon, Blauhús

    9Jurre Jansen, Blauhús

     

    1e omloop

     

    Jens-Jurre0-1

    Seppe-Marcus0-1

    Jimte-Johan0-1

    Harmen-Jorrit0-1

     

    2e omloop

     

    Johan-Harmen1-0

    Marcus-Jimte0-1

    Jurre-Seppe0-1

    Neeltsje-Jens1-0

     

    3e omloop

     

    Seppe-Neeltsje0-1

    Jimte-Jurre0-1

    Harmen-Marcus0-1

    Jorrit-Johan1-0

     

    4e omloop

     

    Marcus-Jorrit1-0

    Jurre-Harmen1-0

    Neeltsje-Jimte0-1

    Jens-Seppe0-1

     

    5e omloop

     

    Jimte-Jens1-0

    Harmen-Neeltsje0-1

    Jorrit-Jurre0-1

    Johan-Marcus0-1

     

    6e omloop

     

    Jurre-Johan1-0

    Neeltsje-Jorrit0-1

    Jens-Harmen0-1

    Seppe-Jimte0-1

     

    7e omloop

     

    Harmen-Seppe1-0

    Jorrit-Jens1-0

    Johan-Neeltsjekamp

    Marcus-Jurre1-0

     

    8e omloop

     

    Neeltsje-Marcus0-1

    Jens-Johan0-1

    Seppe-Jorrit0-1

    Jimte-Harmen1-0

     

    9e omloop

     

    Jorrit-Jimte0-1

    Johan-Seppe1-0

    Marcus-Jens1-0

    Jurre-Neeltsje1-0

     

    Neeltsje: 4½ punt

    Jens: 1 punt

    Seppe: 0 punten

    Jimte: 4 punten

    Harmen: 2 punten

    Jorrit: 6 punten

    Johan: 4½ punt

    Marcus: 7 punten

    Jurre: 7 punten

     

    By de begjinners koene seis spilers troch nei de finale, en dat wiene dus Jorrit, Jimte, Marcus, Johan, Neeltsje en Jurre. Dy spilen sa:

     

    Jorrit - Jurre1-0

    Johan - Jimte: 0-1

    Marcus - Neeltsje: 1-0

     

    Jorrit - Marcus: 1-0

    Neeltsje - Johan: 1-0

    Jurre - Jimte: 1-0

     

    Jimte - Neeltsje: 0-1

    Johan - Jorrit: 0-1

    Marcus - Jurre: 0-1

     

    Marcus - Johan: 1-0

    Jorrit - Jimte: 1-0

    Jurre - Neeltsje: 1-0

     

    Jimte - Marcus: 0-1

    Neeltsje - Jorrit: 1-0

    Johan - Jurre: 0-1

     

    Einútslach: Jurre en Jorrit 4 punten, Neeltsje en Marcus 3 punten, Jimte 1 punt, Johan 0 punten. Sadwaande waarden der noch twa barraazjes spile:

     

    Jorrit - Jurre: 1-0

    Marcus - Neeltsje: 1-0

     

    Kampioen: Jorrit

    Preemje: Jurre

    3e plak: Marcus

    4e plak: Neeltsje

    5e plak: Jimte

    6e plak: Johan

     

    En de earfolle fermelding is sûnder mis foar Johan, want dy damt dit jier foar it earst en sit (noch) net by in klub, mar krijt allinnich les op skoalle yn Wommels. Om dan de earste winter al de finale te heljen is bêst genôch!

     



    << Werom


    Sponsors:

    • Wiersma Wommels
    • Narwal
    • Attema Heeg
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Rabobank
    • Walinga
    • Lip en partners
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Noflik
    • Repko Sneek
    • Leanbedriuw Okkema
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • D. Kuipers
    Dizze webside is mei mooglik makke troch