• DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBŰN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • ARGYF

    2017
  • Dammers aktyf yn de simmer!
  • Simmerdamjen is los!
  • Jelle wint Fryslânkup
  • Fryslânkup ek foar Jelle Wiersma
  • Taeke Kooistra sterkste yn toernoai FR
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie Ă»nferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai Ăşt ein mei toernoai
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar űngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bűnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • Klupkampioenskippen jeugd en pupillen

    Aldegea en Lollum Klupkampioen Jeugd en Pupillen

    Blauhus - Wat Aldegea (SWF)en Lollum ofrûne sneon yn Easterein bij de Clubkampioenskippen net lukte, hiene de jeugd meer succes bij it klupkampioenskip yn clubhus Siesa fan Blauhús.

    5 fjouwertallen striiden dêr om mooie priizen die op é tafel klear stiene. Twa fjouwertallen út Lollum, twa út Blauhús en ien út Aldgea SWF. In prachtige middei mei allinich mar winners.

    De útslach fan dizze middei:

    1e ronde
    Blauhus 1 – Lollum 2(2) ½- ½(2)

    Lollum 1 Blauhus 2(4) 1 – 0(0)

    2e ronde
    Lollum 2 – Lollum 1 (0) 0 –1(4)

    Aldegea- Blauhus 1 (4) 1 – 0(0)

    3eronde
    Lollum1- Aldegea(1) 0 -1(3)

    Blauhus 2 – Lollum 2(3) 1 -0(1)

    4e ronde
    Aldegea – Blauhus 2 (4) 1- 0(0)

    Blauhus 1 – Lollum 1(1)0 -1(3)

    5e ronde
    Blauhus 1 – Blauhus 2(3) 1 -0(1)

    Lollum 2 – Aldegea (1) 0 -1(3)

    Einstân (mei tusken heakjes de buordpunten)

    Kampioen Jeugd Aldegea (SWF) mei: 4(14)

    Kampioen Pupillen Lollum mei 3pnt (12)

    2e Blauhus 1 -1½ (6)

    3e Blauhus 2 -1(4)

    4e Lollum 2-½(4)

     

     

     

    Foto:achter winners: Kampioen Jeugd Aldegea (SWF) Lammert Stegenga, Fokke Walinga, Marten Stegenga, Hiele Joh. Walinga

    Foarste rij: Kampioen Pupillen Lollum

    Lennart v.d. Kuur,Jeljer Westra, Johannes Bouma, Lieuwe Meint Postma



    << Werom


    Sponsors:

    • Repko Sneek
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Makelaardij Jan de Lange
    • D. Kuipers
    • Lip en partners
    • Walinga
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Attema Heeg
    • Wiersma Wommels
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Leanbedriuw Okkema
    • Narwal
    • Noflik
    • Rabobank
    Dizze webside is mei mooglik makke troch