Friesdammen.nl
  • DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Live
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBÛN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • Live

    ARGYF

    2018
  • Oprop Wapenpartij
  • De kampioen lit him fan syn goeie kant
  • Fryslankup 2018 - 2019
  • Sjoerd Huitema wat yn de war: Hy tocht
  • FRYSLÂNCUP 2018-2019
    >> meer

    2017
  • Sneon 6 jannewaris 2018 damjen yn Hart
  • Lotting tredde ronde Fryslânkup
  • Twadde ronde Fryslânkup
  • Hartwert in maatsje te grut foar de St
  • Foeke Tiemensma wint Stryk-ta yn Skear
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie ûnferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai út ein mei toernoa
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar ûngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bûnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • útslaggen jeugddamjen

    útslaggen fan de jeugddammerij fan ôfrûne sneon yn Aldegea.

     

    Jeugd: 1e plak Rindert Walinga (3 punten), 2e plak Lammert Stegenga (2 punten), 3e plak Jeljer Westra (1 punt), 4e plak Marten Stegenga (0 punten)

     

    Pupillen: 1e plak Liuwe Meint Postma (5 punten), Marrit de Jong (4 punten), Lennaert van der Kuur (3 punten), Klasina van der Gaast (2 punten), Marten Algra (1 punt)

     

    Begjinners: 1e plak Marije Frankena (5 punten), 2e plak Nynke Brouwer (4 punten), 3e plak Harmen Jacob Postma (4 punten), 4e plak Jan Yeme de Wolf (3 punten), 5e plak Siward Walinga (2 punten), 6e en 7e plak Silke Homminga en Hielke van der Gaast, 8e plak Femke Steenstra

     



    << Werom


    Sponsors:

    • Attema Heeg
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Repko Sneek
    • Lip en partners
    • Noflik
    • Wiersma Wommels
    • Rabobank
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Walinga
    • Leanbedriuw Okkema
    • Narwal
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • D. Kuipers
    Dizze webside is mei mooglik makke troch