• DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBÛN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • ARGYF

    2017
  • Yn in flok en in sucht makken de Strik
  • Bauke Bos ferslacht Marten Walinga yn
  • Tineke stiet ien efter en stiet ien fo
  • Toto - lotting Fryslancup
  • Oprop Littenseradielpartij
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie ûnferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai út ein mei toernoai
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar ûngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bûnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • Utnoeging persoanlik kampioenskip (en damdei Aldegea)

     

     

    Alle dammers wurde hjirby útnoege om op sneon 27 desimber om 10 oere acte de présence te jaan yn It Joo yn Aldegea.

    De elite, dus dyjingen dy't meidogge oan 'e trije achten, wurdt troch damklup Nocht & Kriich yn 'e gelegenheid steld om mei te dwaan oan in âlderwetsk toernoai mei oardel oere op 'e klok.

    Tagelyk organisearret it Dambûn Frysk Spul dan foar de wat mindere damgoaden de persoanlike kampioenskippen yn 'e legere klassen: haadklasse A, 1ste klasse, 2de klasse en 3de klasse. Boppedat wurdt dan ek it kampioenskip foar de froulju ferspile.

    Prizen besteane út earemetaal en it ien en oar yn 'e konsumptive sfear. De ynlis is 5 euro.

    Opjaan kin oant 24 desimber 21 oere by Folkert Groenveld (groenveldf@hotmail.com of 06-23877138)

    of Siebe Walinga (info@siebewalinga.nl of 06-22040886).

     

    De titelhâlders binne

    Haadklasse A       Willem Schaap, Dearsum

    Froulju                Tineke Brander, Heech

    Earste Klasse       Rients Winia, Boalsert

    Twadde Klasse     Siebren Dyk, Jorwert

    Tredde Klasse      Rindert Walinga, Waaksens

     

    It is eins de hoop fan it bûnsbestjoer dat der ek yn 'e legere klassen (en troch de froulju!) like fanatyk om it kampioenskip striden wurdt as wat wy al sjogge yn 'e trije achten. It Joo is grut genôchdus foar elkenien is plak. Hoe meer zielen, hoe meer vreugd.

    NB Yn tsjinstelling ta oars wurdt it kampioenskip yn 'e haadklasse A dus dit seisoen ek op dizze dei ferspile, en net tagelyk mei de persoanlike kampioenskippen yn 'e trije achten. Haadklassers dy't har wiermeitsje wolle moatte der no dus by wêze.

    Foar it bestjoer fan it DFS,

    Siebren Dyk

    (skriuwer)

     



    << Werom


    Sponsors:

    • Rabobank
    • Wiersma Wommels
    • Lip en partners
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Leanbedriuw Okkema
    • Narwal
    • D. Kuipers
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Walinga
    • Repko Sneek
    • Attema Heeg
    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Noflik
    Dizze webside is mei mooglik makke troch