• DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THŚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBŪN KONTAKT
  • SPULRIGELS
  • DAMKURSUS
  • IEPENINGSTEORY
  • KLUBS
  • KAMPIOENEN
  • Kampioenen Fries Spel vanaf 1933

     
     
               

    1933

    Jurjen Tolsma, Sint Jabik

    1964

    Willem Bakker, Himmelum

    1994

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

    1934

    Jurjen Tolsma, Sint Jabik

    1965

    Dirk H. de Vries, Minnertsgea

    1995

    Dirk H. de Vries, Drachten

    1935

    Jurjen Tolsma, Sint Jabik

    1966

    Dirk H. de Vries, Minnertsgea

    1996

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1936

    Sjoerd Tigchelaar, Parrega

    1967

    Sjoerd Tichelaar, Parregea

    1997

    Dirk H. de Vries, Drachten

    1937

    Sjoerd Tigchelaar, Parrega

    1968

    Sjoerd Tichelaar, Parregea

    1998

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1938

    Sjoerd Tigchelaar, Parrega

    1969

    Sjoerd Tichelaar, Parregea

    1999

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1939

    Klaas Tigchelaar, Parrega

    1970

    Dirk H. de Vries, Minnertsgea

    2000

    Marten Walinga, Aldegea-W

    1940

    Sjoerd Tigchelaar, Parrega

    1971

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

    2001

    Jelle Wiersma, Wommels

    1941

    Klaas Tigchelaar, Parrega

    1972

    Dirk H. de Vries, Minnertsgea

    2002

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1942

    Arjen W. de Haan, Berltsum

    1973

    Hiele Walinga Aldegea-W

    2003

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1943

    Arjen W. de Haan, Berltsum

    1974

    Hiele Walinga Aldegea-W

    2004

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1944

    Arjen W. de Haan, Berltsum

    1975

    Willem Bakker, Himmelum

    2005

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1945

    Net spile

    1976

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

    2006

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1946

    Fokke Fokkema, Menaam

    1977

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

    2007

    Jelle Wiersma, Wommels

    1947

    Willem Bakker, Aldegea-W

    1978

    Hiele Walinga Aldegea-W

    2008

    Jelle Wiersma, Wommels

    1948

    Jacob Couperus, Spannum

    1979

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

    2009

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1949

    Arjen W. de Haan, Berltsum

    1980

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

    2010

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1950

    Willem H. de Vries, Minnertsgea

    1981

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

    2011

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1951

    Klaas Tigchelaar, Parrega

    1982

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

    2012

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1952

    Willem H. de Vries, Minnertsgea

    1983

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

    2013

    Jelle Wiersma, Wommels

    1953

    Fokke Fokkema, Menaam

    1984

    Hiele Walinga Aldegea-W

    2014

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1954

    Sjoerd Tigchelaar, Parrega

    1985

    Willem Bakker, Himmelum

    2015

    Taeke Kooistra, Hartwert

    1955

    Dirk H. de Vries, Minnertsgea

    1986

    Taeke Kooistra, Hartwert

    2016 Taeke Kooistra, Hartwert

    1956

    Sjoerd Tigchelaar, Parrega

    1986

    Taeke Kooistra, Hartwert

    2017
     Jelle Wiersma, Wommels

    1957

    Willem Bakker, Himmelum

    1987

    Taeke Kooistra, Hartwert

       

    1958

    Dirk H. de Vries, Minnertsgea

    1988

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

       

    1959

    Dirk H. de Vries, Minnertsgea

    1989

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

       

    1960

    Sjoerd Tichelaar, Parregea

    1990

    Johannes Hijma, Hallum

       

    1961

    Arjen W. de Haan, Kraggenburg

    1991

    Taeke Kooistra, Hartwert

       

    1962

    Fokke Fokkema, Menaam

    1992

    Dirk H. de Vries, Drachten

       

    1963

    Fokke Fokkema, Menaam

    1993

    Augustinus v/d Goot Aldegea-W

       

     

    Klubkampioenen sinds 1934

     
               

    1934

    Marrum

    1965

    Wurdum

    1996

    Hartwert

    1935

    Marrum

    1966

    Hartwert

    1997

    Hartwert

    1936

    Marrum

    1967

    Hartwert

    1998

    Wurdum

    1937

    Minnertsgea

    1968

    Hartwert

    1999

    Hartwert

    1938

    Ferwert

    1969

    Wurdum

    2000

    Aldegea (W.)

    1939

    Menaam

    1970

    Hartwert

    2001

    Aldegea (W.)

    1940

    Heech

    1971

    Hartwert

    2002

    Hartwert

    1941

    net spile

    1972

    Hartwert

    2003

    Hartwert

    1942

    Menaam

    1973

    Wurdum

    2004

    Aldegea (W.)

    1943

    net spile

    1974

    Wurdum

    2005

    Wurdum

    1944

    net spile

    1975

    Wurdum

    2006

    Hartwert

    1945

    net spile

    1976

    Hartwert

    2007

    Hartwert

    1946

    net spile

    1977

    Wurdum

    2008

    Hartwert

    1947

    Minnertsgea

    1978

    Wurdum

    2009

    Skearnegoutum

    1948

    Minnertsgea

    1979

    Wurdum

    2010

    Hartwert

    1949

    Wommels

    1980

    Wurdum

    2011

    Aldegea (Swf.)

    1950

    Minnertsgea

    1981

    Wurdum

    2012

    Hartwert

    1951

    Minnertsgea

    1982

    Wurdum

    2013

    Aldegea (Swf.)

    1952

    Menaam

    1983

    Wurdum

    2014

    Hartwert

    1953

    Menaam

    1984

    Wurdum

    2015

    Aldegea (Swf.)

    1954

    Hartwert

    1985

    Wurdum

    2016

    Skearnegoutum

    1955

    Hartwert

    1986

    Wurdum

     2017  Hartwert

    1956

    Minnertsgea

    1987

    Jortwert

       

    1957

    Hartwert

    1988

    Aldegea (W.)

       

    1958

    Hartwert

    1989

    Wurdum

       

    1959

    Hartwert

    1990

    Wurdum

       

    1960

    Minnertsgea

    1991

    Hartwert

       

    1961

    Minnertsgea

    1992

    Wurdum

       

    1962

    Hartwert

    1993

    Hartwert

       

    1963

    Hartwert

    1994

    Hartwert

       

    1964

    Hartwert

    1995

    Hartwert

       

     

     


    Sponsors:

    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Leanbedriuw Okkema
    • Rabobank
    • D. Kuipers
    • Attema Heeg
    • Repko Sneek
    • Zeinstra Blauwhuis
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Walinga
    • Wiersma Wommels
    • Narwal
    • Lip en partners
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Noflik
    Dizze webside is mei mooglik makke troch