Friesdammen.nl
  • DAMCURCUS
  • FRIESDAMMEN APP
  • Live
  • Kies uw taal:   Frysk   Frysk   Frysk  
    THÚS AKTUEEL FRYSK DAMJEN JONGEREIN DAMBÛN KONTAKT
  • NIJS
  • RUBRYK
  • AGINDA
  • Live

    ARGYF

    2019
  • Nestor Bauke de Boer wûn de earste th
  • Persoanlik kampioenskip ‘tredde acht
  • Loting 1e ronde Fryslan kup
  • De soan pakt syn heit even aardich oan
  • Sjoerd Huitema hie mear fertsjinne.
    >> meer

    2018
  • Tiidneed brekt Sjoerd Huitema wol fake
  • Taeke Kooistra winner Stryk-ta troch S
  • Spullen foar de Fryslân Kup soargen f
  • Skearnegoutum op en nij minikampioen
  • In bysûnder sinteklazefeest by de Str
    >> meer

    2017
  • Sneon 6 jannewaris 2018 damjen yn Hart
  • Lotting tredde ronde Fryslânkup
  • Twadde ronde Fryslânkup
  • Hartwert in maatsje te grut foar de St
  • Foeke Tiemensma wint Stryk-ta yn Skear
    >> meer

    2016
  • Utslaggen Wiersma Stryk-ta toernoai
  • De klok wie ûnferbidlik.
  • Damdei Aldegea, 17 desimber 2016
  • Wiersma’s stryk-ta partij
  • Jeugddammerij moai út ein mei toernoa
    >> meer

    2015
  • De Strikers net opwoeksen tsjin Hartwe
  • Foeke Tiemensma kampioen Frysk
  • Sneon 2 jannewaris 2016 damjen yn Hart
  • Loting Fryslânkup
  • Mei in needgong op nei de ein.
    >> meer

    2014
  • Keallerij, de toskedokter en oar ûngem
  • Titels foar Hennie de Haan, Bauke Dijk
  • Tineke bliuwt noch in wike yn de winni
  • Earste omloop kampioenskippen begjinne
  • Sil ik de krystbeam mar efkes útdwaan!
    >> meer

    2013
  • PK legere klassen en froulju yn Aldege
  • 1e foarronde persoanlike kampioenskip
  • Jelle Wiersma wint eigen toernoai.
  • Bûnswedstriid Jeugd en pupillen yn Clu
  • Verslag 55+ toernooi Blauwhuis
    >> meer

    2012
  • Dochs noch in moai protsje dammers.
    >> meer

  • 18-e Iepen Kampioenskip fan Sânfurd

     

     

    In moai ploechje dammers kaam freedtejûn nei Sânfurdom te striden om it 18-e Kampioenskip en in bak oankarbonades dy’t foar de priiswinners klear leinen

    By eintsjebeslút wie it regerend Frysk kampioen Jelle Wiersma dy’t de titel pakte.

    Al wie dat op haren en snaren. Yn de lêste omloop gie itder om wei tsjin Marten Walinga.

    Yn grutte tiidneed en hektyk, de klok waard bekantstikken sleinfoel de flage fan Walinga.

    Sa wûn Wiersma fiif spullen en moast er allinne tsjinBlauhúster Bernard Kroon in kampspul ta steanOpmerklik wie it dield twadde plak foar Aldegeaster Rein Jan Walingady’t mannich topper efter him hâlde. Alle dielnimmers einigen op ien list, mar wienen yndield ynseis klassen:  E-1, E-2, E-3, A, 1 en 3. 

    De folsleine útslach, mei tusken heakjes it plak per klasse.

    1.Jelle Wiersma, Wommels(E-1,1) 5,5pt.; 2-5 Rein Jan WalingaAldegea-SWF(A-1), Tjerk Wijbinga, Arum(E1-2), Folkert Groenveld, Jutryp(E2-1), Marten WalingaWaaksens(E1-3) 4,5pt; 6-8 Frâns Kingma, Jorwert(E3-1), Marcel Altena, Blauhús(A-2), Fedde Wiersma, Easterein(E3-2) 4pt.; 9-10.Bernard Kroon, Blauhús(A-3), Cor Kooistra, Nijlân(E2-2); 11-17 Liuwe Westra, Lollum(E3-3), Dicky van der Meer, Terherne(E2-3), Jappie de Jong, Blauhús((E3-4), Johannes Hoekstra, Aldegea-SWF(1-1), Herman Terwisscha van ScheltingaHartwert (A-4), Piet Sikma, Hartwert (E3-5), Leo Altena, Dedzjum (1-2); 18.Pieter Hoogterp, De Gaastmar (E1-4) 2,5 pt.; 19-23.Siebe WalingaAldegea-SWF(E2-4), Bauke Bos, Sint Nyk(1-3), Almar StegengaAldegea-SWF(3-1), Sietze de Jong, Aldegea-SWF(1-4), Gertjan van Kamp, Jorwert(3-2); 24-25.Jolke Groenveld, Sânfurd(3-3), Durk Rijpma, Aldegea-SWF(3-4); 26.Meindert Ykema, Sânfurd(3-5) 0pt.;



    << Werom


    Sponsors:

    • Bloemhof Schilder Hartwerd
    • Repko Sneek
    • Narwal
    • Lip en partners
    • Makelaardij Jan de Lange
    • Attema Heeg
    • Wiersma Wommels
    • Leanbedriuw Okkema
    • Noflik
    • Automobielbedrijf Jaarsma.nl
    • Zeinstra Blauwhuis
    • D. Kuipers
    • Rabobank
    • Walinga
    Dizze webside is mei mooglik makke troch